February 28, 2020

Pluim voor barvrijwilliger R.van Buuren

Afgelopen donderdagavond ontving barvrijwilliger R. van Buuren de spreekwoordelijke pluim uit handen van de BOA die de Horeca activiteiten  controleert. O.a. op het verstrekken van drank aan jongeren onder de 18. Onze Ronald was zo bij de hand dat hij de mystery shopper die er uit zag als een 22- jarige toch om een legitimatiebewijs te vragen. Toen hij zag dat de jongeman die er uit zag als een 22 jarige toch pas 16 was weigerde hij hem het bestelde biertje en bood als alternatief een chocomel aan. Het bestuur van WCR beseft dat het betreffende voorval ook anders had kunnen aflopen.

Zij hoopt dat al haar barvrijwilligers dit voorbeeld willen volgen want zij weten dat deze controle geen eenmalige activiteit is maar structureel. Op het niet naleven van deze wettelijke regel (vragen om het identiteitsbewijs bij jongeren die er uitzien als onder de 25 jaar) en verstekken van alcohol aan een minderjarige staat uiteindelijk een boete van € 1.340,- (geldt ook voor sportverenigingen) en kan uiteindelijk leiden tot intrekken van de horecavergunning.

Neemt niet weg dat WCR zeer blij is met deze bijdehante barvrijwilliger.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.